Transformatie Dorpsstraat Gendt
Van leegstaand partycentrum naar betaalbare woningen
Café-restaurant en voormalige feestzaal Im Weissen Rössl in Gendt stond al geruime tijd leeg. Om er nieuw leven in te blazen schakelden de eigenaren Mecus in voor advies over herontwikkeling. Uiteindelijk kozen ze ervoor om het project in een 50/50-partnerschap te ontwikkelen.
Im Weissen Rössl
Café-restaurant en feestzaal Im Weissen Rössl aan de Dorpstraat in Gendt stond al jaren leeg. Het gebouw werd in 1908 gebouwd en heeft in de vorige eeuw verschillende functies gehad. In de loop der jaren gaf het een treurige, rommelige indruk aan het dorp. Daarom wilden de eigenaren er nieuw leven in blazen. In 2021 werd hiervoor tweemaal een plan ingediend bij de gemeente Lingewaard. Deze plannen bleken echter niet haalbaar en daarom schakelden de eigenaren Mecus in voor advies over herontwikkeling. Uiteindelijk kozen beide partijen ervoor om het ontwikkelproces voort te zetten met een 50/50-partnerschap.
Nieuw plan
Mecus optimaliseerde het oorspronkelijke plan om aan de behoeften van de gemeente te voldoen. Projectontwikkelaar Jesse Wellink vertelt: “De gemeente stelde betaalbaar wonen als prioriteit. Het nieuwe plan omvat daarom een appartementencomplex met twaalf appartementen, waarvan negen in het betaalbare segment, en een blok met betaalbare beneden- en bovenwoningen. Met deze diversiteit aan woningtypen maken we het project toegankelijk voor een brede doelgroep.”
Nieuwe Omgevingswet
Op 1 januari 2024 gaat de nieuwe Omgevingswet in. Mecus heeft met de gemeente Lingewaard afgesproken om het vergunningstraject als pilotproject conform de nieuwe wetgeving voor te bereiden. Alsof de nieuwe Omgevingswet al geldt. Jesse vertelt: “Hierdoor bouwen wij alvast ervaring op met de nieuwe procedures. We willen op 1 januari 2024 de eerste zijn die een aanvraag indient.”
Over dit project
Locatie:
Gendt
Opdracht:
transformatie van een rommelige plek naar (betaalbare) appartementen
Omvang:
12 appartementen waarvan 3 in de vrije sector, 4 benedenwoningen en 4 bovenwoningen op een perceel van 2.275 m2
Rol Mecus:
projectontwikkelaar
Bijzonderheden:
omgevingsvergunning en wijziging bestemming volgens nieuwe Omgevingswet
Partners:
DFG Beheer B.V.
“
We willen op 1 januari 2024 de eerste zijn die een aanvraag indient